ons. 04. nov.
|Wine2us
Vinsmagning kun for kvinder (Vi gentager succes'en) (1)
Vinsmagning kun for kvinder er et arrangement der fokuserer på sammensætning af mad og vin, vinens oprindelse, smage teknik og vine der tiltaler vores kvindelige publikum, alt sammen fokuseret omkring Piemonte.

Tid og sted
04. nov. 2020 16.00 – 20.00
Wine2us, Odinshøjvej 11, 3140 Ålsgårde, Danmark
Mere info
Kom og få en spændende oplevelse med vinsmagning og lidt snack KUN FOR KVINDER.
Vin smagningen tager 2 1/2 time og vi kommer langt omkring, fra vinens verden i Piemonte, til sammensætning med mad, smage teknik, hvor alle kan følge med og ikke mindst nogle gode historier fra vinens verden.
Du får smagsprøver på:
Spumante
Valentino Brut Riserva Elena
Nebbiolo D'Alba Metodo Martinotti
Rosé
Grande Recolte - Chateau de Berne
Hvidvin
Langhe DOC Bianco
Roero Arneis D.O.C.G
Rødvin
Langhe DOC Barbera Lurenzin
Barbera D'Alba Zio Nando
Rødvin superior
Barolo 460
San Fereolo
Til smagningen serverer vi lidt tapas og brød.
Har du spørgsmål til smagningen, kan du sende os en mail på info@wine2us.com
NB: foredragsholder er dog Niels Bjørn Andersen
Der vil være den påkrævet plads mellem gæsterne, rengøring efter reglerne samt afspritning.Vi gør alt for din og vores sikkerhed.
Billetter
Pris
Antal
Total
Vinsmagning kun for kvinder
255,00 kr.
Vinsmagning kun for kvinder, er et arrangement der fokuserer på sammensætning af mad og vin, vinens oprindelse, smage teknik og vine der tiltaler vores kvindelige publikum. Betaling skal ske til mobilepay 44997
255,00 kr.
00,00 kr.
Total
0,00 kr.